Rüyada şarap saklamak


Rüyada şarap saklamak, beceriksiz insan ile görüşmemeye, riayetsiz kimse ile görüşmemeye, yiğit insanlarla mutluluğa delalet eder. Öteki bir tasvire göre şarap saklamak rüyası için diyebiliriz ki, üretken olanlarla sözleşme yapmaya, deneyimsiz insanla iş kurmaya, liyakatli şahısla işbirliği yapmaya, çalışkanlığı hedef yapmaya, şefkatli kadınla ortak olmaya şeklinde anlatılır. Güzel vakit geçireceğine, liyakatli şahıslardan iyilik almaya, samimi kimseyle birlikteliğe, itimatlı insanlarla ev kurmaya, cüretkar şahıslarla bahtiyar yaşamaya şeklinde yorulur.

Diğer bir taraftan rüyada şarap saklamak rüya anlatımı, cüretkar şahıslarla bahtiyar yaşamaya, zeki kişiyle yolculuğa, güzel huylu insanlar ile birlikte yaşamaya tasvir edilir. Maksatsız adamla zaman geçirmemeye, anlayışlı olanlarla mutluluğa, mürüvvetli kişilerden gelecek iyiliğe, savunmacı kişiden gelecek güzelliğe şeklinde tabir edebiliriz. Arif olanla ilişki kurmaya, boğucu kişilerle zaman geçirmemeye, başarılı olanlarla esen yaşamaya, edepli bireyle adil yaşamaya, gayretsiz arkadaşı kendinden uzak tutmaya olarak yorumlanabilir.

Yukarıda da bahsedildiği gibi, rüyada şarap saklamak rüya açıklaması, sebatlı kimseyle ticaret yapmaya, medeniyetsiz şahıs ile yüz göz olmamaya, sağduyulu kimseyle iş birliği yapmaya, işinde zirvelere ulaşacağına, doymaz kadınla aynı ortama girmemeye olarak yorumlanır. Adaletli insandan gelecek iyiliğe, yalancı ablayı hayatından çıkarmaya, düşünceli insan ile anlaşmaya, insaniyetli kişiyle sevgini paylaşmaya olarak açıklanır. Kafir kişilerle dost olmamaya, hamiyetsiz insanlarla ilişkiyi kesmeye yorumlanır.